Post

Department Representatives (Fall 2020)

Nick Lynch (Accounting)

Vacant (Agriculture)

Ashley Kendell (Anthropology)

Clarke Steinbeck (Applied Computer Graphics)

Teresa Cotner (Art & Art History)

Chris Ivey (Biology Sciences)

Vacant (Business Information Systems)

Lisa Ott (Chemistry & Biochemistry)

Cindy Ratekin (Child Development)

Vacant (Civil Engineering)

 Kenyan L Martin (Communication Arts & Sciences – CMST)

Vacant (Comparative Religion & Humanities)

Tyson Henry (Computer Science)

Vacant (Concrete Industry Management)

Brendan Oakley (Construction Management & Facilities) - Sabbatical 

Joel Arthur (Construction Management)

Patrick Brittle (Construction Management)

Chris Sims (Counseling)

Lana McKnight (Counseling)

Janine Stone (Economics)

Nathaniel Heggins Bryant (English)

Jack Hames (Finance & Marketing)

LaDona Knigge (Geography & Planning)

Vacant (Geological & Environmental Sciences)

Lindsay Briggs (Health & Community Services)

Tim Sistrunk (History)

Susan Green (History – Past President)

Hannah Burdette (International Languages, Literatures & Cultures)

Vacant (Journalism)

Dr. Luciana Zuest (Kinesiology) – Sabbatical 

Marc Langston (Library Research, Instruction & Outreach)

Jack Hames (Management)

M.E. Matthews (Mathematics & Statistics)

Dennis O’Connor (Mechanical & Mechatronic Engineering)

Aaron Draper (Media Arts, Design & Technology)

Susan Frawley (Multicultural & Gender Studies – CAA Chair)

Paul Young (Music & Theater)

Maria Giovanni (Nutrition & Food Science)

Marianne Paiva (Philosophy – Lecturer Representative)\

Dr. Xueli Zou (Physics)

Maitreya Badami (Political Science – PAC Leg Chair)

Michael Coyle (Political Science – Tenure Track Representative)

Charley Turner (Political Science – Past President)

Sarah E. DeMartini (Psychology)

Emilyn Sheffield (Recreation, Hospitality & Parks Management)

Elaina McReynolds (Regional & Continuing Education)

Grace Marvin (Retired Representative)

Al Schademan (School of Education – Vice President, Fac Rights Chair)

Vacant (School of Nursing)

Vince Ornelas (School of Social Work – Past President)

Vacant (Science Education)

Vacant (Social Science)

Lesa Johnson (Sociology)

Vacant (Study Abroad)

Dennis O’Connor (Sustainable Manufacturing)

Vacant (Undergraduate Education)

Melys Bonifacio-Jerez (CFA Intern)

Cruz Fuentes Mora (CFA Intern)

Alex Smith (CFA Intern)

Commands